Какво е AutoCAD?
Какво е CAD?
CAD или Computer Aided Design се нарича употребата на компютърни системи (или работни станции), целяща да улесни и подобри създаването, модификацията, анализа и оптимизацията на процеса на дизайн на различни проекти, били те схеми на компоненти или цялостни архитектурни планове. Когато става въпрос за CAD се разбира както 2D, така и 3D проектирането.
А какво е AutoCAD?
AutoCAD е една от най-старите и най-популярни към днешна дата програми за техническо чертане и проектиране, както на двуизмерни, така и на триизмерни проекти. Програмата има над 30-годишна история, появявайки се за първи път през 1982-ра година, като тя се явява резултат на дълга еволюция в употребата на дигитални технологии в процеса на проектиране и дизайн. Преди появата на AutoCAD, CAD програмите са били качвани на mainframe компютри, като всеки един потребител на CAD програма е трябвало да достъпва програмата от отделен графичен терминал. Излишно е да споменаваме, че такъв хардуер е можел да бъде достъпен само за големите и финансово силни компании.
AutoCAD води началото си от програма, наречена Iteract CAD, която също е на Autodesk. Това всъщност е била една от пилотните програми на компанията, като е фигурирала и под името „MicroCAD“. Версия 1.0 на AutoCAD се появява през декември 1982 г. и е водещ продукт на компанията Autodesk по това време. През март 1986 г. (по-малко от четири години) програмата вече е най-популярното CAD решение в световен мащаб.
Разработчиците от Autodesk явно имат правилна визия за развитието на продукта си, тъй като към днешна дата той продължава да е водещият CAD софтуер, наличен за всички големи платформи – PC (Windows/Linux), Mac, дори и за директна уеб работа, както и мобилни платформи.
Ако имате интерес към интериорно проектиране, можете да навлезете по един лесен и интуитивен начин в света на интериорния дизайн чрез курса „Основи в интериорното проектиране с AutoCAD 2D – ноември 2018“. Обучението е подходящо за начинаещи, а в края на курса всеки от вас ще има умения, достатъчни за създаване на завършен продукт, използвайки методологията на работа, придобита по време на курса.